Akülü Transpalet Periyodik Kontrol

akülü transpalet periyodik kontrol

Akülü transpalet bir tür kaldırma aracıdır. Çok fazla güç harcamadan ve efor sarfetmeden ağır yüklerin taşınmasını sağlar. Akülü transpaletin üzerinde yer alan bir düğme ile taşınması gereken ağırlıkları yerden kaldırarak bir yerden bir yere rahatça götürebilirsiniz. Akülü transpaletleri kullanabilmek için bir tane operatöre ihtiyaç vardır. Bu operatör önünde yer alan yönlendirme kollarıyla kolayca kullanabilmektedir. Bir diğer transpalet çeşidi olan manuel transpaletlere göre akülü transpaletlerin kullanımı çok daha kolaydır. Akülü transpaletlerde manuel transpaletlere kıyasla hız kontrol sistemi (elektronik) ve uzun mesafede bile yük taşıyabilme özellikleri bulunuyor. Akülü transpaletler kaliteli malzemelerden üretiliyor. Malzemeleri ağır yükleri taşıyabilmesi için çelik konstrüksiyon malzemelerden üretiliyor.

Akülü Transpaletlerin Kullanımı

Akülü transpaletlerin kullanıldığı birçok alan bulunuyor. En çok kullanılan yerler depo gibi alanlardır. Sürekli eşya taşınması gereken bu tarz yerlerde insan gücünün yetemeyeceği birçok işlemi akülü traspaletler sayesinde tamamlayabilirsiniz. Elektromanyetik fren özelliği sayesinde çok daha konforlu ve rahat bir kullanıma sahip olabiliyorsunuz. Akülü transpaletler gıda gibi sektörlerde özellikle kullanılıyor. Bunun sebebi akülü paletler herhangi bir şekilde egzoz gibi kötü ve zararlı bir şey salınımı gerçekleştirmediği için sağlık ve çevresel anlamda zararlı olmamasından kaynaklanıyor.

Akülü Transpaletlerin Kontrolleri

Akülü transpaletler güçlü ve dayanıklı makineler olsa da arıza gerçekleştirmesi olasıdır. Bunun önüne geçebilmek ve akülü transpaletleri daha uzun ömürlü hale getirebilmek için periyodik kontrolleri gerçekleştrmek şarttır. Akülü transpaletlerinin bakımı ve kontrollerinin düzenli olarak gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bakımı ve kontrollerin yapılmadığı zamanlar risk teşkil edebildiğinden dolayı düzenli olarak çalışan sağlığı, verimliliği ve güvenliği için bu adımın gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Kontrollerin periyodik bir şekilde yapılması olası riskleri minimuma indirecektir. Ancak akülü transpalet periyodik kontrol, kontrol işlemleri güvenilir kuruluşlara yaptırılması gerekiyor.

Doğansoy İle En İyi ve Kaliteli Hizmet

Doğansoy Elektrik Mühendislik Hizmetleri sayesinde işimizi sık dokuyup en iyi çözümü üretiyoruz. Doğansoy tarafından kaynaklanan bir durumda hatamızı maliyetlere yansıtmıyoruz. En iyi mühendislik çözümüyle 35 yıllık tecrübeli Doğansoy ile akülü transpalet periyodik kontrol ve fenni muayene için tercih edebilirsiniz. Akülü transpalet periyodik kontrol işlemi hakkında daha detaylı bilgi edinmek için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.