Asılı Erişim Donanımı Periyodik Kontrol

asılı erişim donanımı periyodik kontrol

Modern şehirleşme ile çok katlı binalar yapılmakta ve çok katlı iş merkezleri açılmaktadır. Çok yönlü gelişimler ve çalışmalar kapsamında da birbiri ardına elektronik yardımcı teknolojiler üretilmektedir. Asılı erişim donanımı da yüksek katlı her yapının dış cephelerine kolay şekilde ulaşım için kullanılmaktadır.

Aynı zamanda inşaat – yapı sektörü içinde de asılı erişim donanımı binanın en uç noktasına sabitlenmektedir. Her istenilen cepheye doğru dönmekle birlikte dış cephelerin; hem tamiratı, hem de temizlik işlemi yapılmaktadır. İş ekipmanları için hayata geçirilen yasalar çerçevesinde periyodik kontrol; bu aracı cihazlarda zorunlu kılınmıştır.

Dış alanda ve yüksekte çalışma araçlarından olan asılı erişim donanımı periyodik kontrol referanslı mühendisler yapmaktadır. Bu konuda bilgiler ve eğitimler doğrultusunda asılı erişim donanımlarına kontrol hizmeti verilmektedir. Ayrıca asılı erişim donanımlarına, yetkililer tarafından belirlenen süreçlerde periyodik kontrol sunulmaktadır.

Asılı Erişim Donanımı Konusunda Kontrol ve Muayene Zorunluluğu

Kontrol veya muayene zorunluluğu ile her bina çalışmasında sağlıklı ve güvenli donanımla iş gücü sağlanmaktadır. Bunun için iş kazalarının gündeme gelmemesi adına asılı erişim donanımı kontrolleri aksatılmamalıdır. Tamamen dış cephede asılı duran ve çalışanın işlevinde her yöne erişim sunan donanımın kontrolü önem arz etmektedir. Bu sebeple periyodik kontrol işlemleri, sağlıklı çalışma istihdamı için her yıl yapılması gerekmektedir. Mühendisler ile kontrol ve muayene işlemi kısa bir zamanda yapılıp, asılı erişim donanımının eksik fonksiyonları not edilmektedir. Bunun ardı sıra notlar, raporlara işlenmekte ve muayene çerçevesinde asılı erişim donanım bağlantıları onarılmaktadır.

Asılı Erişim Donanımı Fenni Muayene

Bu araç ile çalışan bireylerin yüksekte kaldığı sürece güvenli olması gerekmektedir. Bu yüzden fenni muayene raporu; asılı erişim donanımı için alınmalıdır. Birçok çalışma esnasında değerlendirilen asılı erişim donanımı konusunda profesyonellik çerçevesinde hizmet verilmektedir.

Tüm donanım ekipmanı aynı zamanda incelenerek, asılı erişim donanımı periyodik kontrol hizmet belgesi kullanıcı işletime sunulmaktadır. Kaldırma ya da iletme mekanizmasına sahip erişim donanımının her bir parçası ince ayrıntısına kadar gözlemlenmektedir. Gözden geçirilen asılı erişim donanımının tüm mekanizması için standart uygulama üzerinden yasal rapor düzenleme hizmeti verilmektedir.

Asılı erişim donanımı periyodik kontrol hakkında daha detaylı bilgi almak için zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin, hızlı bilgi alın.