Bağlantı Anlaşması İhlali

bağlantı anlaşması ihlali

Bağlantı anlaşması ihlali ülkemizde elektrik insanların en büyük vazgeçilmezlerinden birisi olarak öne çıkar. Öyle ki günümüzde kullandığımız birçok araç ve teknolojik alet elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Dünya genelinde insanlar elektrik kullanımını günden güne arttırmaya devam etmektedir. Elektrik kullanımının oldukça fazla olması nedeniyle her şehirde elektrik dağıtımı ve elektrik dağıtımı gibi konulardan sorunlar ticari kuruluşların mevcut olduğu söylenebilir. Bu şirketler arasında dağıtıcı firmalar gibi insanların evlerine, iş yerlerine ve benzeri yerlere abonelik sözleşmeleri yapan ve sözleşme sonrası elektrik enerjisi sağlayan kuruluşlar da yer almaktadır.

İş yerinize, evinize elektrik bağlantısı yapmak istediğinizde dağıtıcı şirkete giderek bir elektrik abonelik sözleşmesi yapar ve imzalarsınız. Abonelik sözleşmesi şartlarını oluştururken ise sizlerin de anlaştığı ortak konu olan sözleşme gücü kapsamında belirttiğiniz bir kW değeri mevcuttur. Bu güç sizin mevcut elektrik tesisatınızın yeterliliği gibi etkenler doğrultusunda belirlenir. Dağıtıcı firma ile yaptığınız abonelik sözleşmesi, sözleşme gücü gibi detayları barındırır ve bu detaylara uyulması zorunludur. Abonelik sözleşmesi gereği yaptığınız anlaşma sonrasında istediğiniz sözleşme gücünden fazla kW kullanırsanız sözleşme aşım bedeli ödemek zorunda kalırsınız. Bu durumda dağıtıcı firma sizin adresinize hemen bir ihbarname göndermekte ve bağlantı anlaşması ihlali yaptığınızı belirtmektedir.

Bağlantı Anlaşması İhlali Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizde birçok insan elektrik bağlantı anlaşması ihlali yapmaktadır. Abonelik sözleşmesi yapılırken, kararlar alınır ve imza aşamasına gelindiğinde insanlar düşük bir kW değeri verdiklerinde o ay, istediği güçten fazla güç kullanımı yaptığında güç aşım bedeli ücreti ödemektedir. Bağlantı anlaşması ihlali yapan insanlar ise güç aşım bedeli ödemek ile beraber faturalarına da ek ücret yansımaktadır. Bu durum ile başa çıkamayan müşteriler ise soluğu elektrik mühendislerinin yanında almaktadırlar.

Yeni Bağlantı Anlaşması İçin Yeni Elektrik Tesisatı

Bağlantı anlaşması ihlali yapıldıktan sonra ki aşamalarda yeni bir kW değeri için elektrik mühendisi ya da elektrik teknisyenlerine gitmeniz gerekmektedir. Elektrik mühendisleri sizler için yeni istediğiniz kW’a göre bir elektrik tesisatı projesi çizmekte ve bu proje ile beraber dağıtıcı firma ile tekrar bir bağlantı anlaşması yapmaktasınızdır. Yapacağınız bağlantı sözleşmesi ile kullandığınız kW doğrultusunda güç aşımı yapmayacak ve güç aşım ücreti ödemekten kurtulacaksınız. İstediğiniz güçte elektrik kullanımı yapabilecek ve sizlerin her ay bunalmanıza sebep olacak konuyu kökten çözebileceksiniz.

Elektrik mühendisleri birçok konuda insanlara yardımcı olmaktadırlar. Sadece bağlantı anlaşması ihlali durumlarınızda değil birçok konularınızda elektrik mühendisleri ile karşılıklı istişare yapabilir ve sorularınızın yanıtlarını en doğru şekilde alabilirsiniz. Doğru hareket eden bir müşteri olarak sizlerin her ay fazladan elektrik faturası ödemelerinizi azaltacak, ekonominizde de tasarrufu sağlayabileceksiniz. Sizler de bağlantı anlaşması ihlali yaptıysanız hemen bizlerle iletişime geçebilir ve yeni istediğiniz kW’a göre proje çiziminizi istekleriniz doğrultusunda taleplerinizi karşılamak adına her zaman burada olacağız.