Ülkemizde elektrik insanların en büyük ihtiyaçlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Öyle ki günümüzde kullandığımız birçok araç ve teknolojik aletler elektrik enerjisi ile çalışmaktadır. Dünya genelinde insanlar elektrik kullanımını günden güne artırmaya devam etmektedir.

Elektrik kullanımının fazlası ile çok olması nedeniyle her şehirde elektrik dağıtımı gibi konulardaki sorunlar ticari kuruluşların mevcut olduğu söylenmektedir. Bu şirketler arasında dağıtıcı firmalar gibi insanların evlerine, iş yerlerine ve benzeri yerlere abonelik sözleşmeleri yapan ve sözleşme sonrası elektrik enerjisi sağlayan kuruluşlarda yer almaktadır.

İş yerinize ve evinize elektrik bağlantısı yapmak istediğinizde dağıtıcı şirkete giderek bir elektrik abonelik sözleşmesi yapar ve imzalarsınız. Abonelik sözleşmesi şartlarını oluştururken sizlerinde anlaştığı ortak konu olan sözleşme gücü kapsamında belirttiğiniz bir kW değeri mevcuttur.

Bu güç sizin mevcut elektrik tesisatınızın yeterliliği gibi etkenler doğrultusunda belirlenmektedir. Dağıtıcı firma ile yaptığınız abonelik sözleşmesi, sözleşme gücü gibi detayları barındırmakta ve bu detaylara uyulması zorunludur.

Abonelik sözleşmesi gereği yapmış olduğunuz anlaşma sonrasında istediğiniz sözleşme gücünden fazla kW kullanırsanız sözleşme aşım bedeli ödemek zorunda kalırsınız. Bu durumda dağıtıcı firma sizin adresinize hemen bir ihbarname göndermekte ve bağlantı anlaşması ihlali yaptığınızı belirtmektedir.

Bağlantı Anlaşması İhlali Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ülkemizde çoğu insan elektrik bağlantı anlaşması ihlali yapmaktadır. Abonelik sözleşmesi yapılırken, kararlar alınır ve imza aşamasına gelindiğinde insanlar düşük bir kW değeri verdiklerinde o ay, istediği güçten fazla güç kullanımı yaptığında güç aşım bedeli ücreti ödemektedirler.

Bağlantı anlaşması ihlali, yapan kişiler ise güç aşım bedeli ödemek ile beraber faturalarına da ek ücret yansıtılmaktadır. Bu durum ile başa çıkamayan müşteriler ise soluğu elektrik mühendisliğinin yanında almaktadırlar.

Yeni Bağlantı Anlaşması İçin Yeni Elektrik Tesisatı

Bağlantı anlaşması ihlali yaptıktan sonra ki aşamalarda yeni bir kW değeri için elektrik mühendisliği ya da elektrik teknisyenlerine gitmeniz gerekmektedir. Elektrik mühendisleri sizler için yeni kW’a göre bir elektrik tesisatı projesi çizmekte ve bu proje ile beraber dağıtıcı firma ile tekrar bir bağlantı anlaşması yapmaktasınızdır.

Yapacağınız bağlantı sözleşmesi ile kullandığınız kW doğrultusunda güç aşımı yapmayacak ve güç aşım ücreti ödemekten kurtulacaksınız. İstediğiniz güçte elektrik kullanımı yapabilecek ve sizlerin her ay bunalmanıza sebep olacak konuyu tamamen çözebileceksiniz.

Elektrik mühendisleri birçok konuda insanlara yardımcı olmaktadır. sadece bağlantı anlaşması ihlali durumlarınızda değil birçok konularınızda da elektrik mühendisleri ile karşılıklı istişare edebilir ve sorularınızın yanıtlarını en doğru şekilde alabilirsiniz.

Doğru hareket eden bir müşteri olarak sizlerin her ay fazladan elektrik faturası ödemelerinizi azaltacak, ekonominizde de tasarruf sağlayabileceksiniz. Sizlerde bağlantı anlaşması ihlali yaptıysanız hemen bizimle iletişime geçebilir ve yeni istediğiniz kW’a göre proje çiziminizi karşılamak adına destek alabilirsiniz.