Cephe Asansörü Periyodik Kontrol

cephe asansörü periyodik kontrol

Cephe asansörleri inşaatların cephelerinde, apartman ve binalarda, tamir, boya gibi işlemler için kullanılıyor. Bu tarz asansörler sayesinde iş yükü ve zaman açısından tasarruf sağlanıyor. Hem de işi yapacak insanlar için de kat ve kat daha kolay işini halletme imkanı sağlıyor. Bu cephe asansörlerin yük kaldırma kapasitesi de oldukça yüksektir. Zemine monte olması açısından ve her zemine monte edilebilme özelliği açısından da tercih edilen ve büyük kolaylık sağlayan bir asansör çeşididir. Cephe asansörleri 1.5 tona kadar yük taşıyabiliyorlar.

Cephe Asansörlerin Özellikleri

Cephe asansörlerinin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi büyüklüğünün ideal olması böylece istenilen miktarda ürün taşınabiliyor veya çalışan işçiler büyük bir rahatlıkla işlerini tamamlıyorlar. Bu da yapılacak işin çok daha kısa sürede tamamlanmasını sağlıyor. Ancak cephe asansör her ne kadar işgücü, maliyet ve zaman açısından kolaylıklar sağlasa da asansörlere de aynı şekilde belirli bir efor sarf edilmesi gerekiyor. Açık hava kullanılan bir makine olduğu için her ne kadar sağlam ve dayanıklı ürünler olsalar da periyodik bakımlarının gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Cephe Asansörü Periyodik Kontrol

Cephe asansörlerin bakımı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında insan asansörlerinin ve cephe asansörü periyodik kontrol kapsamında TS EN ISO/IEC stardına uyma zorunluluğu bulunuyor. Bu yönetmeliğin olmasının sebebi; insanların ve eşyaların taşınmasında kullanılan bu aletlerin can ve mal güvenliği açısından tehdit unsuru olmaması ve çevreyi koruyabilmek amacıyla bakım, fenni muayene, periyodik kontrol, denetim, garanti şartı vs gibi durumların her birinin gerçekleşiyor olması gerekir. Buna istinaden cephe asansörlerinin periyodik kontrolleri yılda bir defa yapılarak ilgili mühendisler veya sorumlular tarafından raporlarının tutulması gerekiyor.

Doğansoy ile Cephe Asansör Periyodik Bakımı

Doğansoy Elektrik Mühendislik Çözümleri sayesinde ihtiyacınız olan cephe asansörlerinin bakımı ve periyodik kontrollerinin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Doğansoy’dan bilgi alarak ihtiyacınız olan bilgileri edinip görüş isteyebilirsiniz. Uzman ekibi ve 35 yıldır sektörde var olan bilinirliğini yenilenme sürecinin ardından kaldığı yerden devam ediyor. Bu zamana kadar edindiği müşterilerden 10.000’e yakın portfolyosu ile sevilen ve tercih edilen bir firma olduğunu kanıtlıyor. Cephe asansörü periyodik kontrol işlemi hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Cephe asansörü periyodik kontrol işlemi için aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabileceksiniz.