Elektrik tesisatının uygunluk belgesi

Elektrik tesisatının uygunluk belgesi

elektrik tesistatının uygunluk belgesi

Elektrik tesisatları zaman içerisinde hayati sorunlar meydana getirdiğiniz söylemek mümkün olmaktadır. Hal böyle olunca da çok ciddi kontroller gerektiğini hatırlatmak gerekir. İşte bu yüzden ev ve iş yerlerinizde yılda en az bir kere olmak şartı ile elektrik tesisatının uygunluk belgesi konusunda yardım alarak bu belgeyi almanızı var ise eksikliklerinizi tamamlamanız can ve mal kaybını önleyecektir. Elektrik tesisatının uygunluk belgesi yasal olarak da bu gibi tesisatların uygunluk belgesi alınmadan önce kullanılmasının yasak olduğunu belirtmek gerekir. Elektrik tesisatının uygunluk belgesi denildiği zaman pek çok insan bu belgenin nereden alınacağını da bilmediğini görmüş bulunmaktayız. Bu alanda yetkili olmayan ya da yeteri kadar işin ehli olmayan kişi ya da kurumlar tarafından verilen uygunluk belgesi hem can güvenliği açısından hem de hukuki açıdan ciddi anlamda sorumlulukları ortaya çıkarmaktadır.

İşte bu yüzden firmamız Doğansoy elektrik olarak sizlere elektrik tesisatının uygunluk belgesi konusunda uzman ekip ve mühendislerimiz tarafından yapılan incelemeler sonucunda belirli standartlara uygun olacak şekilde bu belgeyi vermekteyiz. Elektrik tesisatının uygunluk belgesi denildiği zaman sadece yasal düzenlemelerden doğan zorunluluk olduğu düşünülmemesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra elektrik tesisatı can güvenliği açısından da son derece önemli bir kavram olduğunu söylemek mümkün olmaktadır. Elektrik tesisatının uygunluk belgesi pek çok iş kazasının önüne bu kontroller sayesinde geçilmesi de mümkün olmaktadır.

Verdiğimiz bu uygunluk belgesi dışında elektrik tesisatlarının periyodik kontrolü hizmetini de vermekteyiz. Elektrik tesisatının uygunluk belgesi ile ilgili yapılan rastgele yapılan kontroller riskin devam etmesine neden olacağı gibi var olan riski daha fazla arttıracaktır. Elektrik tesisatının uygunluk belgesi mutlaka denetim ve raporlamalar yapılırken konusunda uzman ekip ve ilgili mühendislerin çalışma sahasında gerekli denetimleri yapması gerekmektedir. Bu şekilde güvenlik tam olarak sağlanabilecek ve yasal düzenlemeler ile işletmeye ait olan elektrik tesisatı birebir uyumlu olacak şekilde kontroller yapılmış olacaktır. Doğansoy elektrik firması olarak tüm vereceğimiz elektrik tesisatının uygunluk belgesi hizmetleri belirli standartlar çerçevesinde ve hizmet kapsamında yer alan tüm diğer standartlar sistemine uygun olarak hizmet vermekteyiz.