İnşaat Asansörü Periyodik Kontrol

inşaat asansörü periyodik kontrol

İnşaat asansörü periyodik kontrol işlemine geçmeden önce sizlere kısa bilgi aktarmak istiyoruz. İnşaat asansörü, inşaatlarda kullanılan ve inşaatta çalışan personellerin yüksek katlara ulaşabilmesini sağlayan veya üst katlara eşya taşınmasını sağlayan transfer aletidir. Bu sebeple her inşaat firmasında muhakkak bu tarz asansörler bulunuyor. İnşaat asansörlerinin büyüklükleri kullanıma ve ihtiyaca göre çeşitlilik gösteriyor.

Bu asansörler inşaatın cephesine monte ediliyor. Üzerinde insan ve ağır yük taşındığı için ve iş sağlığı güvenliği açısından bu makinelerin sağlam ve dayanıklı olması oldukça önemlidir. Her ne kadar üretiminde dayanıklılığa ve sağlamlığa dikkat edilse de bu tarz aletlerin bakımının düzenli olarak yapılması ve kesinlikle aksatılmaması gerekiyor.

İnşaat Asansörü Bakımı

İnşaat asansörlerini satın aldıktan sonra kullanılan tüm o süre içerisinde inşaat asansörü periyodik kontrol işlemi, satın aldığınız firma haricinde sadece bu işi yapan firmalar tarafından sağlanması gerekiyor. Özellikle de asansörler dışarıda kaldığı için ve çok fazla kullanılan bir ürün olduğu için yönetmelik standartlarına göre bakımlarına çok fazla önem veriliyor ve denetimler gerçekleştiriliyor.

Yönetmelik uyarınca da bu bakımları gerçekleştirmek zorunludur ve yönetmelik bu bakımları yılda en az 1 kere yapılması konusunda zorunlu tutuyor. Eğer bakımlar uygulanmazsa iş yeri sahibine cezai işlem uygulanıyor. Bu yönetmelik ve standartlar TS standartları içerisinde yer alıyor. İnşaat asansörü periyodik kontrol ve bakımları inşaat firmasında çalışan sorumlu mühendisler tarafından ilgili raporların tutulması ve onayı gibi belgelerin saklanması gerekiyor. İlgili mühendisler bu çalışmaları gerçekleştirmenin ana sorumlusu olarak görev alırlar.

Doğansoy İle İnşaat Asansörü Bakımı

Doğansoy Elektrik Mühendislik Çözümleri ile fabrikalarınızda, işyerlerinizde ihtiyacınız olacak birçok hizmeti alabilirsiniz. İnşaat asansörü bakımında ise firmamızla iletişime geçerek en kaliteli kontrol, fenni muayene ve periyodik işlemler ile firmanızın süreçlerini güvenilir ellere teslim edebilirsiniz. Doğansoy müşterileri bir hizmet için çalışmaya başladıktan sonra diğer hizmetler için de tercih ediyorlar.

Doğansoy Hizmetleri

Doğansoy Elektrik Mühendislik Çözümleri isminden de anlaşılacağı üzere elektrik ve mühendislik ile alakalı her alanda hizmet sağlanıyor. 35 yıldan beri süregelen bir deneyimle hareket eden ve bilinen, kaliteli markaların da tercihi olan Doğansoy firması 15 kişiden oluşan kaliteli bir ekiple birlikte sorunlarınıza çözüm buluyor. İnşaat asansörü periyodik kontrol hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçin.