Jeneratör periyodik kontrol

Jeneratör periyodik kontrol

jeneratör periyodik kontrol

Jeneratör periyodik kontrol işleminin yapılması jeneratörlerin ömrünü uzattığı gibi çalışma verimini de olumlu bir şekilde arttırmaktadır. Doğansoy elektrik firmamız bünyesinde yeterli teknik teçhizat ve bilgi birikimine sahip elektrik mühendisleri tarafından yapılan elektriksel ve teknik ekipmanların periyodik ölçüm ve kontrolleri bu cihazların ve tesisatların neden olabileceği iş kazalarının azaltılmasına önlenmesine ve iş güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olarak jeneratör periyodik kontrol hizmeti vermekteyiz. Jeneratör periyodik kontrol işleminde günlük, haftalık ve 3 aylık olmak şartı ile mutlaka periyodik bakım ve kontrolleri gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Doğansoy elektrik olarak bu periyodik kontrol işlemlerinde kısaca gerekli parça değişimlerini ve yağlama vb. işlemlerini yaparak müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutarak hizmet vermekteyiz.

Jeneratör periyodik kontrol mevzuatına uygun olarak gerekli test ve kontrol faaliyetleriyle rapor düzenleyerek eksikliklerin giderilmesini can ve mal kaybı yaşanmaması adına istemekteyiz. Jeneratör periyodik kontrol süresi standartlarda aksi belirtilmedikçe 1 yıl aralıklarla mutlaka periyodik kontrolü yapılması gerekmektedir. Eğer jeneratörün risk durumu var ise bu süre daha da kısaltılabilmektedir. Jeneratör periyodik kontrol aralığı ve kriterleri standartlar ile belirlenmiş iş ekipmanlarının periyodik kontrolleri, varsa imalatçının öngördüğü aralık ve kriterler doğrultusunda yapılmaktadır. Doğansoy elektrik firması olarak yaptığımız periyodik kontrolleri tamamen tarafsız bir şekilde yaparak ilk önce can ve mal güvenliği göz önünde bulundurarak daha sonrasında ise standartlara uygun bir şekilde periyodik kontrolleri gerçekleştirmekteyiz.

Yukarıda bahsedilen hususlar imalatçı tarafından belirtilmiş ise iş ekipmanlarının ve jeneratör periyodik kontrol işlemi bulunduğu işyeri ortam koşulları ve kullanım sıklığı ile kullanım süresi gibi faktörler göz önünde bulundurularak yapılacak risk değerlendirmesi sonuçlarına göre belirli aralıklarla verdiğimiz hizmet ile yapmaktayız. Jeneratör periyodik kontrol aralığının yönetmelikte belirtilen istisnalar dışında her ne sebepten olursa olsun bir yılı asla aşmaması gerekmektedir. Jeneratör periyodik kontrol çalışmalarında şunu söylemeliyiz ki üretimlerin vazgeçilmez enerji kaynağı olan elektrik ve ilgili tüm makine ve ekipmanların periyodik olarak test ve kontrole tabii tutulması hem çalışan sağlığını hem de üretimde devamlılığı sağlayan bir çalışma içerisinde olacağınız için daha verimli çalışma ortamı oluşacaktır.