Katlanır Bomlu Vinç Periyodik Kontrol

katlanır bomlu vinç periyodik kontrol

Katlanır bomlu vinç periyodik kontrol işlemi hakkında tüm detayları bu sayfada bulabilirsiniz. Katlanır bomlu vinçler adından da anlaşılacağı üzere bir vinç türüdür. Ancak bu vinç türünün özelliği araç (kamyonet) üzerinde taşınabiliyor olması. Taşınmasının oldukça kolay olması sayesinde uzun sürede ve uzun mesafelerde yük taşıyabilirler. Bu vinçlerin ağırlık kaldırma seviyeleri kendi içerisinde değişiklik gösterebiliyor.

Ancak 150 tona kadar taşıma kapasitesi olan vinçler bulunuyor. Bomlu vinçlerin kaldırabileceği ağırlık oranı arttıkça vinçin büyüklüğü de ona bağlı olarak artış gösterebiliyor. Bu tarz vinçlerin özellikle inşaat sektöründe fazlaca kullanıldığı görülüyor. Güvenli, hızlı bir ürün olan katlanır bomlu vinçler teknolojinin gelişmesiyle beraber çeşitlerinin giderek artacağı düşünülüyor. Araç üzerinde taşınılabilirliği, taşıma özelliği bittikten sonra katlanarak daha küçük bir hale gelmesi sayesinde oldukça teknolojik ve tercih edilen ürünlerden bir tanesidir.

Katlanabilir Bomlu Vinçler Bakım Standardı

Belirli standartları sağlayabilmek için vinçlerin bakımının yapılması gerekiyor. Bakımı yapılırken de vinçlerinizin deney yükü hesaplanarak olması gereken kriterlere uygun şekilde yapılması gerekiyor. ASME B30.17 standardına uygun hale getirilerek yapıldığı durumda ise ne kadar süre içerisinde tahsibatsız muayene yöntemleri kontrol edilerek sehim kontrolleri de yapılıyor.

Katlanılabilir Bomlu Vinçlerin Periyodik Bakımı

Katlanabilir bomlu vinçler arıza çıkartan ve çabuk bozulan ürünlerden değildir. Ancak her makinenin belirli aralıklarla bakımdan geçerek olası herhangi bir arıza gibi sorunların önüne geçilmesi gerekiyor. Katlanır bomlu vinç periyodik kontrol işlemine sokarak belirli aralıklarla gerekli olan bakımlarını tamamlayabilirsiniz. Ancak bunu yaparken güvenilir yerlerle çalışmanız ve özel şirketlere yaptırmanız oldukça önemlidir.

Sizin ürünlerinizi denetleyen ve işinizi yaparken ürünün ani bozulmalarıyla karşı karşıya bırakıp sürecinizi aksatmadan çalışabilmeniz oldukça önemlidir. Doğansoy firması da bilinen, yıllardır bu sektöre hakim ve en iyi mühendislik çözümlerine sahip firmaların başında geliyor.

Doğansoy Kalitesi ile Periyodik Bakımınızı Yaptırın

35 yıldır sektörde yer edinmiş ve İstanbul’da yer alan Doğansoy Elektrik Mühendislik Hizmetleri firması deneyimli ekibi ile birlikte bu zamana kadar binlerce müşteri ile çalışma fırsatı buldu. Verdiği hizmetlere her geçen zamanda yeni şeyler ekleyerek sorunlarınızın hepsinde çözüm bulmaya çalışıyor. Siz de makinelerinizin ürün bakımını Doğansoy kalitesi ile birlikte sağlayabilirsiniz ve makinelerinizin periyodik kontrol ve fenni muayene işlemleriniz için tercih edebilirsiniz. Katlanır bomlu vinç periyodik kontrol işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.