Klima Periyodik Kontrol

Isıtma ve soğutma ekipmanları içinde klima, modern tesisat sistemine bağlı çalışmaktadır. Aynı zamanda iklimlendirme ekipmanı olarak da bulunduğu ortamın havasını değiştirme ve temizleme işlevine sahiptir. Her alanı ısıtma ya da serin tutma özelliğine sahip klimalar, nitelikli tesisat birleşimlere hakimdir. Yaşam alanlarında, yolcu taşıma tesislerinde, alışveriş merkezlerinde, sağlık alanları vb. gibi pek çok alanda kullanımı yapılmaktadır. Bu nedenle her kullanım alanındaki büyük ve küçük tesisata sahip klimaların bakımları, kontrolleri, muayeneleri tam zamanında yapılmalıdır. Bu konuda dinamik ve işinde profesyonel mühendis kadrosu ile birlikte tesisatın kontrolleri için hizmet verilmektedir. Klima tesisatı periyodik kontrol hizmeti arıza bakımları ve aylık bakımlar ile karıştırılmamalıdır. Bu uygulama her bakım ve kurulum – montaj faaliyetlerinin yasallık çerçevesinde ele alındığının incelenmesidir. Her klimanın tesisatı birbirinde farklı boyutlarda olmakta ve kontrol işlemleri de insan sağlığını korumak adına yapılmaktadır. Güvenlik şartları doğrultusunda kurulmuş klima tesisatının her periyodik işlemi önem arz etmektedir.

 Klima Tesisatı Fenni Muayene

Her noktada kullanılan klima tesisatı için özenli ve profesyonel kontrol faaliyeti sunulmaktadır. Tesisat ekipmanın kontrolü, yılda en az bir kez yapılmalıdır. Klima tesisatının çalışma sitemine göre bağlantısının sağlanıp, sağlanmadığı kontroller ve test analizleriyle belirlenmektedir. İlk üretim ve kurulum işlemlerinin testlerine takiben hassaslıkla fenni muayene işlemi yapılmaktadır. Klima tesisatı fenni muayene periyodik kontrol gibi düzen çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Disiplinli ve tecrübeli ekipler ile sistemli tesisatların muayene işlemi konusunda hizmet sunulmaktadır. Titizlik çerçevesinde ve koordineli olarak klima tesisatlarına muayene işlemi tamamlanmaktadır. İncelikli bağlantılara sahip klima tesisatı için mutlaka fenni muayene raporu, alınmalıdır.

 Nitelikli İşlemler ile Rapor Belgelerinin Hazırlanışı

Aylık bakım işlemlerinin raporlanması için nitelikli işlemlerle hizmet sağlanmaktadır. Rapor belgelerinin hazırlanışı konusunda ciddiyetle hizmet verilmektedir. Klima tesisatının zarar gören kısımları belgede belirtilerek; şirketlerin, özel kurumların yetkililerine sunulmaktadır. Paylaşılan raporlar üzerine her alandaki klima tesisatının yenilenmesi ya da yıpranmış malzemelerinin değişimi yetkililerce yapılması gerekmektedir. Fenni muayene, insan sağlığı ve güvenliği için son derece önemli işlemdir. Bu yüzden yetkililer, uygun çözümler ile kullanım alanı sahiplerine periyodik kontrol hizmeti vermektedir.

 İleri Teknolojik Klima Tesisatları için Kontrol ve Muayene Uygulaması

İleri teknolojik klima tesisatları için periyodik kontrol ve muayene uygulaması memnuniyetle sağlanmaktadır. Planlı ve kapsamlı incelemeler ile serinlik ya da sıcaklık veren tesisatın eksiklikleri, tehlikeli durumları raporlarla sunulmaktadır. Bunun için doğru zamanda, doğru mühendislerin, doğru hizmetleri ile kontrol ve muayene işlemi alınmalıdır. Bu tür hizmetler ile hem maddi, hem de manevi konularda zararların önüne geçilmektedir. Bundan dolayı klima tesisatları konusunda uzman personelle testler sağlanıp, uygun muayene yapılmaktadır. Hizmet çerçevesinde klimanın tesisat bağlantıları tam manasıyla analiz edilip, profesyonellikle sunulmaktadır. En kapsamlı talimatlar, incelemeler çerçevesinde klima tesisatı kontrolleri için hizmet sağlanmaktadır.