Paratoner ölçümü ve raporu

Paratoner ölçümü ve raporu

Gökyüzünde oluşan yıldırımlar sayesinde çok büyük bir enerjinin açığa çıktığını söyleyebiliriz. Bu enerjinin kontrol altına alınmaması gibi durumlarda canlıların yaşamını tehdit ettiğini söyleyebiliriz. Kullanılan paratoner sistemlerinin mutlaka paratoner ölçümü ve raporu işlemi yapılması gerekmektedir. Paratoner araçlarının asıl amacı yıldırımdan gelen enerjinin kontrollü bir biçimde toprağa aktarılmasına neden olmaktadır. Ancak bu paratoner sistemlerin özellikle topraklama sisteminin paratoner ölçümü ve raporu değerlere uygun olarak ölçümü yapılması ve gözden geçirilmesi daha sağlıklı paratoner sistemleri için yapılması gerekmektedir. Paratoner sistemlerinin kontrol edilmesini sağlayan paratoner ölçümü ve raporu bu sistemin ne denli doğru kurulduğunu ve bu sistemin güvenlik standartlarını inceleyen bir raporlama sistemidir.

Bu ölçüm ve raporlar ancak alanında uzman mühendisler tarafından verilmesi gerekir. Sizlere paratoner ölçümü ve raporu konusunda güvenli çözümler sunan firmamız bünyemizde çalışan uzman mühendislerimiz ile hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Mühendislerimiz paratoner ölçümü ve raporu düzenlerken çalışmalarında paratonerlerin gerekli güvenlik kontrollerini göz önünde bulundurarak çalışmalarını sürdürmektedir. Yapılan çalışmaların ardından ihtiyaç duyulan raporlar gereğine en uygun şekilde hazırlanarak firmaya verilmektedir. Paratoner ölçümü ve raporu uygulanan çalışmanın niteliğine göre fiyat farkı gösterebilmektedir. Binanın tepesinde koruma seviyesine göre uygun aralıklarla bir kafes oluşturacak şekilde iletkenlerin birleştirilmesi ve toprakla bağlantısının sağlanmasıyla tesis edilen cihazlardan oluşmaktadır. Binanın etrafından birçok noktadan iniş iletkenleri monte edilir ve bir potansiyel dengeleme sağlanarak sistem kurulmaktadır.

Paratoner ölçümü ve raporu alınabilmesi için Doğansoy elektrik firması olarak bu ölçüm ve rapor hizmetini siz değerli müşterilerimize müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak hizmet vermekteyiz. Doğansoy elektrik firması olarak bu bütün çeşit paratonerlerin topraklama dirençlerini ölçüyor ve de paratoner raporlarını kısa süre içerisinde hazırlayıp firmalara sunarak hizmet vermekteyiz. Paratoner ölçümü ve raporu yönetmelikler gereği yılda bir defa yapılmasının ve de göz ile kontrol edilip ilgili raporların mutlaka oluşturulması gerektiği hem iş sağlığı ve güvenliği açısında hem de can ve mal kaybını önlemek adına önem taşımaktadır. Tüm yasal şartlara uygun, eşit ve tarafsız bir şekilde saygın ve itibarlı olmak dışında müşteri memnuniyeti odaklı paratoner ölçümü ve raporu hizmeti vermekteyiz.