silobas tanki periyodik kontrol

İş ve kas gücünün yerini hızla makine gücüne bıraktığı çağımızda artık taşımacılık ve kaldıraç gibi pek çok işlemlerde makine ve çeşitli gelişmiş cihazlar kullanılmaktadır. Silobas tankları da hayatımızı büyük ölçü de kolaylaştıran iş güçlerinden bir tanesidir.

Genellikle silobas tankı sanayi ve fabrikalardaki çeşitli yük ve gıda ürünlerini bir yerden farklı bir yere ulaştırmak amacıyla kullanılır. Silobas tankı periyodik kontrol işlemi mutlaka her yıl düzenli periyotlarla yapılmalıdır. Silobas tankları günümüzde genellikle gıda ürünlerini taşımak için kamyon ve tır arkalarına yüklenen özel hazneli tanklardır.

Bu tankların içerisinde saklanan gıda maddeleri bozulma ya da hava akımına uğramazlar. Bu gıda maddelerinin daha iyi korunabilmesi için silobas tankı fenni muayene işlemlerinin mutlaka düzenli yapılması gerekmektedir.

Silobas Tankı Periyodik Muayene Raporu Nasıl Hazırlanır?

Ülkemizde genellikle sıvı gıda ve bozulabilir besin üreten fabrika ve sanayi firmalarında kullanılan silobas tankı periyodik kontrol işlemleri mutlaka her yıl düzenli periyotlarla, alanında ve işinde uzman mühendis ve teknisyenler aracılığıyla yapılmalıdır.

İçerisinde sakladığı madde ve ürünler sebebiyle herhangi bir gaz ve hava sıkışması, yahut besin bozulumu gibi durumlarla karşılaşmamak için mutlaka silobas tankı periyodik muayene işlemlerinin düzenli yapılması gerekmektedir.

Firmamızın uzman mühendisleri aracılığıyla yapılan silobas tankı periyodik kontrol işlemi sonrasında ortaya çıkan tüm kusur ve eksiklikler, hata ve yönetmeliğe aykırı kurulum işlemleri raporlanarak işletme tarafına bildirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir