Teleskobik Vinç Periyodik Kontrol

teleskobik vinç periyodik kontrol

Teleskobik vinç periyodik kontrol hakkında tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Vinçlerin genel kullanım amacı, çok miktarda yükü bir yerden başka yere aktarma veya yükü bir yere boşaltmaktır. Bu amaç doğrultusunda çeşitli hizmetler için farklı tür vinçler kullanılmaktadır. Bu türlerden biri de "Teleskobik Vinç"tir.

Teleskobik Vinç Hakkında Bilgi

Teleskobik vinçin amacı zemine gömülmüş, batmış veya devrilmiş araçların kaldırılmasıdır. Tonlarca ağırlıktaki araçları kaldırabilen bu vinçlerde, en çok 180 derecelik dönme gücüne sahip olanlar en çok tercih edilenleridir. İstenildiği takdirde 360 derecelik dönme becerisine sahip olan türü de tercih edilebilmektedir. İki güçlü ve ağırlığı fazla olmasına rağmen tekerlekleri zemine zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Boyları ortalama 80 metreyi bulan teleskobik vinçler, ağırlık konusunda ise 150 tona kadar yük taşıyabilmektedir. Teleskobik vinçler, bum adı verilen ekler sayesinde uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Bumlar ise 10-40 metre uzunluğunda olabilmektedir.

Kaldırma İletme Ekipmanlarına Hakkında Bilgi

En önemli fonksiyon olan kaldırma ve iletme, güvenilir sağlam ekipmanlar tarafından yapılmalıdır. Teleskobik vinçin, standartlarda verilen bilgilerde aksi bir durum belirtilmediyse, standart olarak belirlenen yükün minimum 1.25 katını güvenli bir şekilde askıda tutma gücü vardır. Bunun yanında, bu yükte etkili şekilde çalışacak frenler de bulunur.

Periyodik Kontrol Nedir?

Teleskobik vinç periyodik kontrol nedir? Trafiğe çıkan tüm araçlar için gerekli olan, yaptırılmadığı takdirde cezai yaptırımı olan araç muayenesidir. Aynı zamanda fenni muayene olarak da bilinmektedir. Aracın trafikte bulunan diğer araçlara, sürücü veya yayalara, çevreye zarar vermemesi için bu kontrollerin yapılması önemlidir. Kontrollerin güvenilir bir yerde yapılması da hayati önem taşımaktadır. Aracın ekipmanlarının güvenilirliği, sağlamlığı test edilir ve ekipmanlarda tespit edilen eksiklikler giderilir, araç trafiğe çıkabilir hale getirilir.

Teleskobik Vinçin Periyodik Kontrolü

Teleskobik vinç periyodik kontrol sağlık ve güvenlik şartları yönetmeliğine uygun olması amacıyla yılda en az bir defa yapılmalıdır. 35 yıldır profesyonel olarak hizmet sunduğumuz bu sektörde, araç muayeneleri özenle yapılmaktadır. Büyük araçlarda ekstra önem taşıyan teleskobik vinç periyodik kontrol, en uygun fiyatla en güvenli ve en sağlıklı hizmeti almanız için alanda yetkin personellerimiz tarafından büyük titizlikle gerçekleştirilmektedir. Müşterinin kendisinden kaynaklanmayan sorunlarda kesinlikle müşteriden ödeme alınmamaktadır.