yangin dolabi periyodik kontrol

Yangın dolabı, halka açık alanlarda ve binalarda, yangın hortumu raf montajı, yangın hortumu makarası ve yangın söndürücü gibi yangın ekipmanlarını güvenli bir şekilde saklamak ve barındırmak için hırsızlık ve saldırılara karşı koruma için tasarlanmıştır.

Yangın dolapları, kurulumu kolay, hafif, küçük ve yangın söndürme kolaylığı sunan, işletmelerde daha çok koridor duvarlarına monte edilmiş çelik bir kutudur. Yangın dolapları ayrıca, içerideki ekipmanın kir ve çöpten korunmasına yardımcı olur.

 Periyodik Kontrolün Detayları:

1.) TS ISO 11602-2 standardına göre kontrol altına alınmış olan periyodik kontrol süreci, bakımını yapan ya da yapacak firmaların ya da kurumların öncelikle bu işlem için belgesi olması gerekmektedir.

2.) Söndürme için kullanılan cihazlar her yıl en az 1 defaya mahsus genel kontrol ve bakımları yapılmalıdır. Ayrıca bunun dışında, dört yılda bir kez de yangın söndürme dolabının içerisindeki kimyevi söndürme maddeleri yenilenmelidir. Ve hidrostatik testleri tamamlanmalıdır. Doğansoy olarak uzman ekibimizle fenni muayene işlemleri ile beraber gerekli eksiklikleri yerine getiririz.

3.) Firmanız ile Doğansoy arasında yasanın gerektirdiği hususlar yerine getirilerek, bakım sözleşmesi yapılır. Ardından periyodik kontrol sürecimiz başlar.

4.) Eğitim kurumlarınızın periyodik bakım ve muayene süreçleri, 6 ay ile 1 yıl arasında işletmememiz tarafından raporlanarak müdürlüklerinize teslim edilir.

5.) Her bir periyodik kontrol ve fenni muayene sürecinde;

  • Yangın söndürücü ve teçhizatlarının kullanılıp kullanılmadığının tespiti ve gerekli mühürlemeleri yapılır.
  • Gerekli olduğunda emniyet cihazının değiştirilmesi ve yeni mühürleme işlemleri yapılır.

6.) Her 30 günde 1 kez EK-1 Kontrol Formu ile kontrollerinin yapılması sağlanır. EK -4 Bakım Kartı işlenmesi gerçekleştirilir.

7.) Gerekli konularda ya da ek bilgiye ihtiyaç duyulan noktalarda itfaiye ile irtibata geçilerek gerekli tedbir ve önlemlerin alınması sağlanır. Doğansoy firması olarak, periyodik kontrolünü yaptığımız işletmelerin, cihazlarının dolum tarihlerini ve muayenelerini otomasyon sistemlerimizde kayıtlarını tutarak, takip etmekteyiz ve bir sonraki muayene ya da dolum zamanlarında ilgili müşterilerimizi bilgilendirip, durumu haber vermekteyiz.

 Sistemlerimizdeki Önemli Veriler:

  •  – Cihaz Sahibi
  •  – Muayene ve Periyodik Kontrol Tarihleri
  •  – Cihazların ve malzemelerin seri numarası ve sıra numarası
  •  – İmalatçısı
  •  – Son dolum yeri

Bu bilgiler, işletmemiz ışığında olmasının yanı sıra, yasal zorunluluk gereği oluşunun verdiği önem derecesi ile beraber, itinalı olarak arşivlenmektedir. Sahip olduğumuz sistematik müşteri kartları ile işimizdeki gerekli özeni en üst seviyeye kadar iş disiplinimizle beraber sağlamaktayız.

Doğansoy Elektrik Mühendislik Hizmetleri olarak 35 yıllık iş tecrübemizle, çeşitli firma referanslarımızı da yanımıza katarak, Eyüp bölgesinde hizmet vermekteyiz. Tecrübemizle ve uzman ekibimiz ile kısa sürede, pratik ve iş bitirici çözümlerimiz ile her zaman yanınızdayız. En uygun maliyeti sizlere sunarak, süreler ve zaman zarflarını da en kısa olacak şekilde ayarlayarak, çözümleri sizlere getiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir