Yük Platformu Periyodik Kontrol

Günümüz şartlarında farklı mekanizma yapısına sahip platformlar iş alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Yük platformu; elle taşınması, elle iletilmesi ve elle kaldırılması zor ağır malzemelerin aktarımında oldukça pratiktir. Çok farklı işletmelerin montaj ve benzeri uygulama hattında taşıma işlemleri, yük platformu ile yapılmaktadır. Bu yüzden çalışma anında aksaklıklar yaşanmaması ve iş güvenliği açısından yük platformunun her yıl kontrolü ihmal edilmemelidir. Bu konuda uzman teknisyen ve kıdemli mühendisler ile yük platformlarının kontrol işlemleri yürütülmektedir. Dolayısıyla yük platformu periyodik kontrol işlemlerinde dikkatli çalışmalar sağlanmaktadır. Makinenin her bağlantısı periyodik kontrol faaliyetleri ile belirtilen yasalar üzerinden teste tabidir. Aynı zamanda yük platformu, ciddiyet çerçevesinde temel özellikleri kapsamında analiz edilmektedir.

 Yük Platformu Fenni Muayene

İş pratikliği, iş güvenliği ve işçi sağlığı yönünde yük platformu, kontrol ekiplerince incelenmektedir. Hatalı, arızalı, mekanizmasının yanlış bağlantıları için önemle testler sağlanarak, aylık bakımlarının doğruluğu kapsamında hizmet sunulmaktadır. Özverili bir tutumla iş alanına gelen ekipler, yük platformu fenni muayene için doğru raporlar tutmaktadır. Platform ayaklarının, dış kollarının ve mekanizma parçalarının nitelikli şekilde bağlı olduğu kontrol edilmektedir. Profesyonel ve yasalara dayalı fenni muayene raporları, yük platformu için sunulmaktadır. Ciddiyetle yürütülen muayene, kontrol işlemleri için referans sahibi mühendisler ile hizmet verilmektedir.

 Hiçbir Detay Gözden Kaçırılmadan Kontrol ve Muayene Hizmet Sunumu

Makinenin kaldırma anında kontrol dışı olmaması ve kazaların yaşanmaması için periyodik kontrol hizmeti titizlikle sunulmaktadır. Hiçbir detay gözden kaçırılmadan kontrol ve muayene hizmet sunumunu yapılmaktadır. Yük platformu kontrol aşamasından başarıyla geçmesi, iş gücü ve sağlıklı çalışma şartları için önem içermektedir. Yük platformu makinesinin her türden bağlantısı, montaj biçimleri gibi birçok nokta işlem sırasında incelenmektedir. Yük platformunu kullanan tüm çalışma alanlarına uzmanlıkla hizmet sağlanmaktadır. Detaylı ve kapsamlı inceleme ile fenni muayene raporu işletime sunulmaktadır. Ayrıca aksatılan periyodik ve fenni muayene faaliyetleri ile pek çok kazanın önüne geçilememektedir. Bundan dolayı güncel faaliyetlerin yanı sıra bu tarz periyodik muayene işlemleri geciktirilmeden yaptırılmalıdır. En nitelikli kontrol ekipleri ile montaj hattında faydalanılan yük platformu için dikkatli raporlar tutulmaktadır.