Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol

Gündelik hayatımızda gerek evlerimizde gerek işletme ve firmalarımızda, kötü ve baskın kokuları yok etmek, daha temiz ve sağlıklı hava koşullarında çalışmak için kullandığımız, havayı filtreleyen ve dışarıya çıkmasını sağlayan sistemlerdir havalandırma sistemleri. Günümüzde havalandırma tesisatı periyodik kontrol işlemlerinin mutlaka her yıl düzenli ve disiplinli yapılması gerekir. Nitekim düzenli yapılmayan havalandırma periyodik kontrolleri oda içerisinde birikecek kötü hava, pis koku bazense zehirli gaz ve duman sebebiyle çeşitli zehirlenme ve hatta ölümlere yol açabilir. Havalandırma tesisatı periyodik kontrol işlemi uygulanan sistemler genellikle lokal egzoz, davlumbaz vb. sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde yaşadığımız ortamları daha yaşanılabilir ve havadar kılabilmekte, daha sağlıklı nefes alabilmekteyiz.

Havalandırma Tesisatı Kontrol Raporu Nasıl Hazırlanır?

Pek çok işletme ve ev içerisinde uyguladığımız  havalandırma tesisatı periyodik muayene için, kurulumu yapılan elektrik, boru ve diğer sistemler için kaliteli olan ekipmanlar tercih edilmektedir. Ev içinde kullanılan tüm havalandırmalı cihazlarınız için ayrıca muayene işlemi yapılıyor. Örneğin; klima gibi konforlu ve kompleks cihazlar için kritik incelemeler ve teçhizat bakımları sağlanıyor. Hava akımı anlamında geçişleri sağlayan boru kurulumu ve akımı için düzenli olarak tamir işlemleri gerçekleştiriyor ve bakımını yapıyoruz. Elektrik tesisatı uygunluk belgesi tarafından sunulan yönergeye göre teçhizatı yapılan tesisatlar için uygun olan teknikler tercih ediliyor. Yaşanabilecek tüm olası en yüksek ve en düşük tehlike durumuna göre ayarlanan havalandırma tesisatı periyodik kontrol için son teknoloji gelişmiş güvenlik kontrolleri uzman personeller tarafından kontrol edilerek hazırlanıyor.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrol Yapılırken Hangi Ekipmanlar Kullanılıyor?

Pek çok ve ev ve iş yeri için havalandırma tesisatı kurulumunda tercih edilen ürün ve materyallerin mutlaka kaliteli markalardan seçilmesine dikkat ediliyor. Farklı havalandırma tesisatlarının bakım ve onarımında teknik servis olarak çalışan alanında uzman ve öncü firmayız. Havalandırma tesisatı periyodik kontrol yapılırken bu konuda başarılı analizler elde edebilen plan ve projeler değerlendirilerek sonuca ulaşılıyor. Temiz bir havalandırma için gerekli olan açıcı, geçirgen ve sızma durumuna karşı uygulama için geliştirilen materyaller kullanılıyor. Sıcak ve soğuk tüm hava geçişine dayanıklı olan ekipmanları sayesinde uzun ömürlü tesisat kurulumları hazırlanıyor.Elektrik tesisatı uygunluk belgesi garanti kapsamı içinde sunulan hizmetlerde toplu yaşam alanlarında can ve mal güvenliğinin yanında konforu sağlamak için gerekli olan sıcak, soğuk hava geçişleri için ortama en uygun olan işlemler yapılıyor. Kablo ve boru döşemesinde kullanılan bütün ekipmanların hasar vermeden işlenmesi ve sisteme döşemesi yapılıyor. Havalandırma periyodik kontrol işleminde uzun ömürlü işleyişini sağlamak için şirketimiz belli dönemlerde akım ve kontrol için alanında uzman profesyonel ekiplerimizi göndermektedir. Oluşan aksaklık ve hasarlar için teknik servisimizden yararlanılabilmektedir.