Genleşme Tankı Periyodik Kontrol

Günümüzde pek çok işletme ve firmada kullanılan ve genellikle imbisat deposu olarak da bilinen genleşme tankı periyodik kontrol işlemi, ilgili tankın merkezi sistemlerdeki sıcak suyun tesisata zarar vermemesi adına artık suyun depolanmasını başarıyla sağladığını kontrol eder. Tesisatta bulunan fazla su aşırı basınç oluşturduğu için tesisata zarar verebileceğinden dolayı fazla su genleşme tankına aktarılarak sistemin rahatlıkla çalışmasını sağlar.

Genleşme tankı periyodik kontrol işlemi DoğanSoy Elektrik bünyemizde alanında uzman ve işinin ehli mühendis ve teknisyenler aracılığında, titizlikle yapılır ve tespit edilen tüm hata ve kusurlar işletmeye raporlanmaktadır.

Genleşme Tankı Periyodik Muayene İşlemi Nasıl Yapılır?

Firma ve işletmelerde sıcak suyu dengelemek için kullanılan genleşme tankı periyodik kontrol işleminde, tam olarak dolu olduğunda emniyet vanası devreye girer ve bu sayede fazla suyu dışarı atar. Genleşme tankları ısıtma sistemlerinde ve genellikle hidrofor sistemlerin bir parçası haline gelmiştir. Kullanılan genleşme tankları merkezi sistemlerle uyumlu ve entegre olmuş vazgeçilmez sistemlerdir.

Günümüzde firma ve işletmelerde sıkça kullanılan genleşme tankları yüksek basınç ile çalıştıkları için mutlaka bakım ve kontrol işlemleri aksatılmadan yapılmalıdır. Fenni muayene işlemleri yapılan genleşme tankları uzun süreli verimli bir şekilde çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir