Gezer Köprülü Vinç Periyodik Kontrol

Günümüz makine ve elektroniğin giderek güçlendiği  ve hemen hemen her alanda hızla yayıldığı çağ. Artık insan gücünün geride kaldığı ve makine gücünün ön planda olduğu, büyük ve hızlı işlerin başarıldığı bir dönemdeyiz. Hal böyle olunca artık pek çok inşaat, şantiye ve sanayi alanlarında taşıma ve kaldırma işleri büyük makine ve araçlar sayesinde yapılmakta ve insan gücü bu noktada geri planda kalmaktadır.

Günümüze kaldırma araçları arasında en yaygınlarından olan ve kapalı saniye alanlarında gördüğümüz gezer köprülü vinç, inşaatlar, şantiyelerde, asansör ve taşıma sistemlerinde kullanılan devasa araçlardır.

Ülkemizde her yıl yapılması zorunlu olan gezer köprülü vinç periyodik kontrol, sadece alanında uzman mühendis ve teknisyenler eşliğinde yapılmakta ve ihmali durumunda ciddi kaza ve ölümlerle sonuçlanan faciaları beraberinde getirmektedir. Gezer köprülü vinç fenni muayene genellikle yük taşımak, demir ve beton taşımada, asansör sistemlerinde, çekme ve taşıma sistemlerinde kullanılan vinçler için uygulanmaktadır.

Gezer Köprülü Vinç Periyodik Muayene Nasıl Yapılır?

Özellikle sanayi ve depo alanlarında sıkça gördüğümüz gezer köprülü vinç periyodik kontrol raporu hazırlanırken çeşitli gözlem ve aşamalardan geçirilmektedir. Alanında uzman mühendis ve teknikerler eşliğinde gezer köprülü vinç muayene rapor formu doldurulurken vincin sahip olduğu bakım kontrolleri, uzun ömürlülüğü ve garanti kapsamı, kullanım alanları, kullanım yaşı gibi pek çok faktör değerlendirmeye alınarak vinç üzerinde yasa ve kanunlara uygun çerçevede kurulum ve bakım düzenlemelerinin yapılıp yapılmadığı saptanmaktadır. Gezer köprülü vinç periyodik kontrol hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir