kanca alti ekipmanlari periyodik kontrol

Kanca altı ekipmanları periyodik kontrol işlemini anlatmadan önce bu ekipmanlar nerede kullanılıyor ondan bahsedelim. Kanca altı ekipmanları, sevkiyat gibi işlemleri gerçekleştirirken birbirine bağlanması veya kaldırmak için kullanılıyor. İşletmenin çok fazla kullandığı bu ürünler verimlilik açısından da büyük önem taşıyor.

Kanca altı ekipmanları bağlantı yapmak için kullanıldığını için çok fazla ağır yükleri taşımada veya bağlamada kullanılıyorlar. Bu sebeple kanca altı ekipmanlarının periyodik bakım, fenni muayene işlemleri son derece önemlidir. Yaşanacak herhangi bir durum çok ciddi iş kazalarına yol açabilir.

Kanca Altı Ekipman Çeşitleri

Kanca altı ekipmanlar da kullanım amacına göre çeşitlere ayrılıyor. Bunlar:

  • Mıknatıs ekipmanları,
  • C kanca ekipmanları,
  • Yatay ve dikey sac kapma ekipmanları,
  • Profil, boru, varil gibi kaldırma ekipmanları,
  • Pergel vinç ekipmanları,
  • Travers ekipmanları,

Gibi birçok çeşitten ekipman bulunuyor. Bunların her biri kanca altı ekipman çeşitleri çerisinde yer alıyor.

Kanka Altı Ekipmanları Periyodik Bakımı

Kanca altı ekipmanları vinç ve calaskal gibi makineleri bağlanarak kullanılır bu yüzden uzunda kancası bulunuyor. Bu ekipmanların gereken bakımının yapılması bir zorunluluk arz ediyor. Yılda en az bir kere bakımının yaptırılması gerekiyor. Aynı zamanda yapılan bakımlarının detaylarının kayıt altında tutulması gerekiyor.

Doğansoy firması kanca altı ekipmanları periyodik kontrol ve bağlantı ekipmanları konusunda son derece kaliteli bir hizmet sunuyor.

Doğansoy Güvencesi

Doğansoy Elektrik 35 yıldır sektörde bu işi yapıyor. İstanbul Bayrampaşa’da kurulan firma şuan ki faaliyetlerini 15 kişilik ekibiyle beraber Eyüp’te devam ettiriyor. Yenilenen yüzüyle de sektörde dikkat çeken Doğansoy Elektrik yıllardır süregelen müşteri portfolyosu sayesinde yaptığı işin kalitesini ispatlıyor.

Doğansoy ile Kanca Altı Ekipmanları Periyodik Bakımı

Doğansoy firması elektrik üzerine her türlü çözümü ve hizmeti yaparken bir yandan da makinelerin bakımını ve muayenesini üstleniyor. Oldukça geniş hizmet skalasına bulunan Doğansoy Elektrik firmanızda yer alan kanca altı ekipmanlarının yapılması gereken düzende, işini takip ederek periyodik ve fenni muayene işlemlerini gerçekleştiriyor.

Siz de Doğansoy firması ile iletişime geçerek ihtiyacınız olabilecek gerekli muayene ve bakım işlemleri ile alakalı danışmanlık alabilirsiniz. Kanca altı ekipmanları periyodik kontrol hakkında bilgi sahibi olmak için de Doğansoy’un diğer çalışmalarını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir