basinclandirma tanki periyodik kontrol

Günümüzde pek çok işletme ve firmada kullanılan ve genellikle imbisat deposu olarak da bilinen basınçlandırma tankı periyodik kontrol işlemi, ilgili tankın merkezi sistemlerdeki sıcak suyun tesisata zarar vermemesi adına artık suyun depolanmasını başarıyla sağladığını kontrol eder.

Tesisatta bulunan fazla su aşırı basınç oluşturduğu için tesisata zarar verebileceğinden dolayı fazla su basınçlandırma tankına aktarılarak sistemin rahatlıkla çalışmasını sağlar. Basınçlandırma tankı periyodik kontrol işlemi DoğanSoy Elektrik bünyemizde alanında uzman ve işinin ehli mühendis ve teknisyenler aracılığında, titizlikle yapılır ve tespit edilen tüm hata ve kusurlar işletmeye raporlanmaktadır.

Basınçlandırma Tankı Periyodik Muayene İşlemi Nasıl Yapılır?

Firma ve işletmelerde sıcak suyu dengelemek için kullanılan basınçlandırma tankı periyodik kontrol işleminde, tam olarak dolu olduğunda emniyet vanası devreye girer ve bu sayede fazla suyu dışarı atar. Genleşme tankları ısıtma sistemlerinde ve genellikle hidrofor sistemlerin bir parçası haline gelmiştir.

Kullanılan genleşme tankları merkezi sistemlerle uyumlu ve entegre olmuş vazgeçilmez sistemlerdir. Günümüzde firma ve işletmelerde sıkça kullanılan genleşme tankları yüksek basınç ile çalıştıkları için mutlaka bakım ve kontrol işlemleri aksatılmadan yapılmalıdır. Fenni muayene işlemleri yapılan genleşme tankları uzun süreli verimli bir şekilde çalışır.

Basınçlandırma tankı periyodik kontrol işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için zaman kaybetmeden bizimle iletişime geçin. Aklınıza takılan tüm sorular için hızlı cevap alın. Basınçlandırma tankı periyodik kontrol konusunda uzman ekibimiz size her zaman güler yüzle hizmet edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir