kokulandirma tanki periyodik kontrol

Günümüzde işletme ve firmalarda yaptığımız işleri kolaylaştırmak ve hızlandırmak adına çeşitli elektronik alet ve teknolojik cihazlardan faydalanırız. Kokulandırma tankları da kullandığımız ve genellikle işletmelerde güvenlik amacıyla kullanılan basınçlı kap sistemlerinden bir tanesidir.

Kokulandırma tankı periyodik kontrol işlemi mutlaka her yıl en az 1 defa düzenli olarak yapılması zorunludur. Kokulandırma tankları genellikle herhangi bir hava ve gaz sızıntısı meydana geldiği zaman, ortamdaki gazı kokulandırarak işletme yetkililerine bilgi veren bir çeşit güvenlik önlemi kaplarıdır.

Özellikle yüksek ölçekte gazlarla çalışan firmalar için mutlaka kokulandırma tankı periyodik kontrol işlemleri aksatılmadan her yıl düzenli olarak yapılmalı ve raporlanmalıdır. Aksi halde meydana gelecek sızıntı ve patlamalar çokça can kaybına mal olabilir.

Kokulandırma Tankı Periyodik Muayene Raporu Nasıl Hazırlanır?

Genellikle tehlikeli ve yüksek basınçtaki gazlarla çalışan işletme ve firmalar için güvenlik önemli taşıyan kokulandırma tankı periyodik kontrol işlemi, mutlaka işinin ehli, alanında uzman mühendis ve teknisyenlerle yapılmalıdır.

Kokulandırma tankı fenni muayene işlemi sırasında ortaya çıkan tüm sızıntı, çatlak, yönetmeliğe aykırı kurulum veya tehlike oluşturabilecek tüm etkenler raporlanarak işletmeye bildirilmeli ve derhal bu eksiklik ve kusurların giderilmesi gerekmektedir. Kokulandırma tankı periyodik kontrol işlemleri mutlaka her yıl en az 1 defa yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir